INSPEKCJE WIZYJNE

Za pomocą naszych dronów wyposażonych w kamery termowizyjne i wizyjne o wysokiej rozdzielczości, jesteśmy wstanie bezinwazyjnie, bez potrzeby wykorzystania ciężkiego sprzętu i dużej grupy ludzi zbadać stan,  uszkodzenia czy przeprowadzić rutynowa inspekcje danego obiektu. Inspekcje z wykorzystaniem dronów zapewniają bardzo efektywna pod względem kosztów, metodę pozyskiwania informacji na temat zaawansowania i jakości prowadzonych robót budowlanych, serwisowych lub konserwacyjnych na terenie dużych obiektów przemysłowych.

Budownictwo

Najczęstszymi zleceniami w przemyśle budowlanym są przede wszystkim pomiary terenu oraz audyt inwestycji. W szybki i bezpieczny sposób  uzyskujemy widok z góry elementów trudno dostępnych, takich jak np. dach, bez konieczności montowania rusztowań, wykorzystania drabin czy podnośników.

W inspekcjach budowlanych natomiast nasze drony przeprowadzają badania w obszarach niebezpiecznych i trudno dostępnych – gdzie obecność pracowników nie jest wskazana lub wprost zagraża ich bezpieczeństwu i życiu.

W zależności od typu inspekcji sprzęt nasz dostosowujemy w odpowiednie czujniki i systemy optyczne – począwszy od kamer termograficznych (np. w budownictwie mieszkaniowym – wykrywanie braków w izolacjach, miejsc tworzenia się mostków termicznych) aż do pomiarów laserowych LIDAR’em (np. jako wsparcie projektów prowadzonych w standardzie BIM, czy modelowania 3D).

Oczywiście to nie wszystkie obszary w których nasze rozwiązania mogą wesprzeć i usprawnić Twój Biznes. Skontaktuj się z nami, opowiedz o swoich potrzebach a nasi specjaliści zaproponują konkretne rozwiązania które wpłyną na wzrost bezpieczeństwa na budowie oraz oszczędność czasu i pieniędzy.

W naszej ofercie znajdziesz między innymi:
 • Inspekcje: zewnętrzne i wewnętrzne (światło widzialne; podczerwień)
 • Pomiary objętości mas ziemnych oraz hałd kruszywa  (także pod kątem samozapłonu)
 • Nadzór Inwestorski – dokumentowanie postępu prac
 • Wizualizacje – Rekonstrukcje 3D
 • Geodezja i fotogrametria
 • Tworzenie ortofotomap

Infrastruktura: drogi; autostrady; torowiska

Chcąc wyeliminować problematyczność, długi czas i niebezpieczeństwo zagrażające  pracownikom. Wychodzimy z Inicjatywą, dość już popularną w USA, inspekcji drug, autostrad i torowisk pojazdem bezzałogowym. Wystarczy wyobrazić sobie jakie korzyści (czasowe, materialne) niesie za sobą wyeliminowanie potrzeby zamknięcia pasa ruchu, wiaduktu czy odcinka torowiska. Redukcje osób zaangażowanych z kilkunastu do kilku pracowników przebywających w bezpiecznym miejscu.

Dzięki radiometrii, termowizji i kamery UHD, wykrycie najdrobniejszej anomalii czy sporządzenie bardzo szczegółowej mapy, niestanowi dla nas problemu.  Przy pomocy najnowszego, wyspecjalizowanego oprogramowania nasza praca kończy się sporządzenie profesjonalnego raportu, zawierającego analizy, filmy, zdjęcia, mapy a w razie potrzeby wizualizacje 3D.

W naszej ofercie znajdziesz między innymi:
 • Nadzór Inwestorski – dokumentowanie postępu robót oraz prac ziemnych
 • Tworzenie ortofotomap
 • Ocena natężenia ruchu i przepustowości
 • Pomiary objętości mas ziemnych oraz hałd kruszywa
 • Natychmiastowa analiza szkód przed i po kataklizmie
 • Geodezja i fotogrametria

Infrastruktura: mosty; wiadukty; przęsła

Dzięki wykorzystaniu systemów bezzałogowych do inspekcji mostów, przęseł a także wiaduktów, możemy otrzymać w bardzo krótkim czasie szczegółowy raport wskazujący uszkodzenia w strukturze obiektu. Co więcej dron z łatwością może dostać się do każdego zakamarku, tak więc można z bezpiecznej odległości prowadzić inspekcję, bez narażania życia ludzkiego.

Wcześnie wykryte naruszenie integralności konstrukcji mostu bądź wiaduktu może uratować setki, jak nie tysiące istnień, a dzięki możliwości wykonania w trakcie inspekcji, pełnej rekonstrukcji 3D oraz utworzenia chmury puntów możliwe jest nawet określenie wielkości i szerokości uszkodzeń konstrukcji.

Nasze drony są w stanie zebrać wszystkie niezbędne informacje szybko a przede wszystkim bezpiecznie.

W naszej ofercie znajdziesz między innymi:
 • Badanie stanu technicznego – wykrywanie uszkodzeń i pęknięć
 • Inwentaryzacja oraz kontrola wiaduktów; mostów oraz przęseł
 • Nadzór Inwestorski – dokumentowanie postępu prac, konserwacji obiektu
 • Rekonstrukcje 3D
 • Natychmiastowa analiza szkód przed i po kataklizmie
 • Tworzenie ortofotomap

Energetyka: sieci przesyłowe

Naszym głównym celem jest odnajdywanie wszelkiego rodzaju nieprawidłowości oraz uszkodzeń wzdłuż korytarzy linii wysokiego lub średniego napięcia. Dzięki specjalnym czujnikom pomiarowym zainstalowanym na naszym sprzęcie, otrzymujemy szeroki zakres danych, przewyższających jakością ten zbierany dotąd za pomocą tradycyjnych metod (zdjęcia satelitarne, przelot helikopterem). Największymi zaletami naszej metody jest całkowite wyeliminowanie lub zminimalizowanie czasu wyłączenia instalacji.

Wykonujemy inspekcje dla okresowych przeglądów infrastruktury a także działania interwencyjne w przypadku np. kataklizmów pogodowych. Przelot wzdłuż linii wysokiego lub średniego napięcia pozwala nam zidentyfikować jej stan zadrzewienia jak i odległość słupów od skraju lasu.

Nasze statki bezzałogowe przystosowane są do stabilnego zawiśnięcia w powietrzu nawet w trudnych warunkach pogodowych a ich niewielkie rozmiary pozwalają na dokładna inspekcje słupów i izolatorów.

W naszej ofercie znajdziesz między innymi:
 • Inspekcje oraz monitoring stacji oraz sieci przesyłowych (światło widzialne; podczerwień)
 • Wyznaczanie przebiegu sieci przesyłowej
 • Natychmiastowa analiza szkód przed i po kataklizmie
 • Nadzór Inwestorski – dokumentowanie postępu prac, konserwacji infrastruktury
 • Tworzenie ortofotomap

Energetyka: gazociągi; rurociągi

Locon Sky Project oferuje kompleksowe inspekcje rurociągów i gazociągów. Zajmujemy się między innymi monitorowaniem stanu gazociągu na dużym obszarze, lokalizowaniem wycieków, inspekcjami we wszelkiego rodzaju sytuacjach nagłych i alarmowych, (przerwy w dostawie, nagłe wycieki, zniszczenia po kataklizmach żywiołowych ). Do tego celu używamy naszych wyspecjalizowanych dronów wyposażonych w profesjonalne czujniki i kamery światła widzialnego jak i podczerwieni, o bardzo wysokiej rozdzielczości i czułości.

Jakiekolwiek mankamenty związane z nieprawidłowym działaniem gazociągu czy rurociągu, narażają największe firmy na świcie na gigantyczne straty, często nie tylko finansowe ale również wizerunkowe, Jedyną alternatywą do tej pory były inspekcje lotnicze wykonywane za pomocą samolotu lub helikoptera. Wiązało się to jednak z dużymi kosztami przedsięwzięcia, długim czasem oczekiwania, a bardzo często ograniczone było wydawaniem zgody na przelot owego statku powietrznego .

Dziś pojawiła się nowa, lepsza  alternatywa, inspekcje bezzałogowymi statkami powietrznymi. Jest to nieporównywalnie wydajniejsza, dokładniejsza a przede wszystkim znacznie tańsza alternatywa.

Dzięki możliwości monitorowania w czasie rzeczywistym za pomocą naszych maszyn możemy wykryć w szybkim czasie ,wszelkie uszkodzenia, nieszczelności czy też inne nieprawidłowości. Wyróżniająca nas na rynku bardzo droga i czuła  kamera termowizyjna o wysokiej rozdzielczości, umożliwia nam wykrycie nawet najmniejszego wycieku czy też uszkodzenia co w niewyobrażalny sposób ogranicza koszty i czas  inspekcji .

W naszej ofercie znajdziesz między innymi:
 • Inspekcje oraz monitoring rurociągów, gazociągów (światło widzialne; podczerwień)
 • Wyznaczanie przebiegu odcinków naziemnych rurociągu
 • Natychmiastowa analiza szkód przed i po kataklizmie
 • Nadzór Inwestorski – dokumentowanie postępu prac, konserwacji infrastruktury
 • Tworzenie ortofotomap

Energetyka: elektrownie wiatrowe

Utrzymanie i serwis elektrowni wiatrowej w przeciągu całego okresu eksploatacji  to pomiędzy 15 a 35 % całkowitych kosztów utrzymania turbiny. Bardzo często wśród kompozytowych części łopat kryją się drobne lecz bardzo niebezpieczne wady. Są one czasochłonne i bardzo trudne do wykrycia przy pomocy tradycyjnie stosowanych metod.

Najczęściej przyczyniają się do tego np. Wysokie zasolenie powietrza  (elektrownie w pobliżu wybrzeża ), ptactwo lub zbyt silne wiatry i wichury występujące coraz częściej w naszym kraju.

Dzięki wyspecjalizowanej flocie naszych dronów, kamer termowizyjnych i radiometrycznych, jesteśmy wstanie przeprowadzić bardzo szczegółową bezpieczną i szybką inspekcje Państwa elektrowni wiatrowych. Wszystko jest zakończone gotowym, indywidualnym  produktem w postaci raportu

W naszej ofercie znajdziesz między innymi:
 • Badanie stanu technicznego – wykrywanie korozji, uszkodzeń i pęknięć
 • Wizualizacje – Rekonstrukcje 3D
 • Nadzór Inwestorski – dokumentowanie postępu prac, konserwacji infrastruktury
 • Natychmiastowa analiza szkód przed i po kataklizmie

INSPEKCJE W PRZESTRZENIACH ZAMKNIĘTYCH I TRUDNO DOSTĘPNYCH

Nasz innowacyjny sprzęt Elios pierwszy dron odporny na kolizje pozwala nam zaoferować państwu inspekcje wizualną i termowizyjną, przestrzeni zamkniętych i innych miejsc trudno dostępnych. Dron który posiadamy, został stworzony specjalnie do wykonywania wszelkiego rodzaju inspekcji wewnątrz obiektów tj.; kominy, zbiorniki, piecy ciepłowniczych itd. bez konieczności fizycznego wchodzenia do środka.

Inspekcje wewnętrzne

Często zdarza się iż zachodzi konieczność przeprowadzenia inspekcji wizualnej wewnątrz infrastruktury przemysłowej, inspekcje te często są skomplikowane i bardzo niebezpieczne nie tylko dla samej infrastruktury ale i przede wszystkim dla wykonującej ją pracowników. Łatwo sobie wyobrazić jakie trudności czekają np. alpinistę który musi wspiąć się na wysokość 80m wewnątrz komory paleniskowej by zweryfikować stan powłoki. Do takich między innymi inspekcji posiadamy specjalnie dostosowany i przygotowany BSP.

Wszystkie inspekcje mogą być wykonane kiedy średnica danej instalacji jest większa niż 400 mm. Dzięki specjalnej kamerze o wysokiej rozdzielczości a także kamerze termowizyjnej jesteśmy wstanie odnaleźć najdrobniejszą anomalie. Po przez bezpośredni przekaz w trybie „live” z kamery do operatora mogą Państwo razem z nami na bieżąco prześledzić poszczególne nawet najtrudniejsze zakamarki . Dzięki opatentowanej technologi żyroskopowej i klatki z włókna węglowego nasz sprzęt może podlecieć nawet do najbardziej delikatnego czy złożonego miejsca . Na bazie zarejestrowanych filmów, zdjęć i termowizji , po zakończonej Inspekcji nasz sztab przygotuje specjalnie dla Państwa firmy profesjonalny, indywidualny raport.

W naszej ofercie znajdziesz między innymi:
 • Inspekcje oraz monitoring rurociągów, gazociągów (światło widzialne; podczerwień)
 • Wyznaczanie przebiegu odcinków naziemnych rurociągu
 • Natychmiastowa analiza szkód przed i po kataklizmie
 • Nadzór Inwestorski – dokumentowanie postępu prac, konserwacji infrastruktury
 • Tworzenie ortofotomap

Inspekcje: silosy; kominy; zbiorniki

Przeprowadzamy za pomocą naszych dronów dokładne  inspekcje silosów, zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Są to inspekcje pomiarowe, wizualne jak i termowizyjne. Dzięki naszemu wyspecjalizowanemu sprzętowi, jesteśmy wstanie zbadać dla Państwa nawet  najmniejsze mankamenty w konstrukcji zbiornika, komina czy silosa.

Przy pomocy naszego Eliosa możemy przeprowadzić również inspekcje wewnętrzną silosów i innych zbiorników do których średnica wejścia jest nie mniejsza niż 400 mm. Jest on odporny na kolizje jak i nie zagraża w żadnym stopniu konstrukcji zbiornika, zawdzięcza to specjalnej klatce z włókna węglowego w której jest zabudowany. Jego LED’owe oświetlenie zaś, umożliwia podświetlenie najciemniejszych miejsc silosu co znacznie zwiększa jakość inspekcji.

W naszej ofercie znajdziesz między innymi:
 • Inspekcje: zewnętrzne i wewnętrzne (światło widzialne; podczerwień)
 • Badanie stanu technicznego – wykrywanie uszkodzeń, rozwarstwień oraz pęknięć
 • Nadzór Inwestorski – dokumentowanie postępu prac, konserwacji infrastruktury
 • Wizualizacje – Rekonstrukcje 3D

POMIARY TERMOWIZYJNE

Za pomocą naszych dronów wyposażonych w kamery termowizyjne jesteśmy wstanie bezinwazyjnie i bez potrzeby wykorzystania ciężkiego sprzętu i dużej grupy ludzi zbadać stan, ewentualne uszkodzenia czy przeprowadzić rutynowa inspekcje danego obiektu. Pomiary Termowizyjne pozwalają m.in. na zlokalizowanie ubytków w termoizolacji, nieszczelności instalacji. Wykorzystywane są również w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych.

Energetyka: farmy fotowoltaiczne

Ten nowoczesny i ekologiczny sposób pozyskiwania energii wiążę się jednak z częstym i czasochłonnym procesem inspekcji. Bardzo czułe na czynniki zewnętrzne komponenty wymagają regularnego i dokładnego przeglądu ich stanu technicznego.

W odróżnieniu od dotychczasowych, „ręcznych” metod, wprowadziliśmy na rynek inspekcje bezzałogowymi statkami powietrznymi. W znaczny sposób, dzięki naszej ultra nowoczesnej kamerze termowizyjne, jesteśmy wstanie przyśpieszyć a przede wszystkim zwiększyć dokładność inspekcji przy jednoczesnym zredukowaniu kosztów.

Możemy zaoferować Państwu inspekcje wizyjną jak i termowizyjną.  Dzięki specjalnemu programowi mapowania, możemy pozyskać całą mapę terenu z nawet najdrobniejszymi różnicami w temperaturze i ich rozkładem w dowolnym punkcie. Umożliwia to natychmiastową detekcję nadmiernie nagrzewających się obszarów poszczególnych ogniw fotowoltaicznych. Nasza oferta zagwarantuje Państwu redukcje kosztów, znacznie przyśpieszy czas realizacji i ograniczy ryzyko wypadku, nierzadko mającego miejsce  pod czas manualnej inspekcji.

W naszej ofercie znajdziesz między innymi:
 • Inspekcje oraz monitoring paneli fotowoltaicznych (podczerwień; światło widzialne)
 • Detekcja uszkodzeń ogniw fotowoltaicznych
 • Nadzór Inwestorski – dokumentowanie postępu prac, konserwacji infrastruktury
 • Tworzenie ortofotomap
 • Natychmiastowa analiza szkód przed i po kataklizmie

Energetyka: sieci ciepłownicze

W Polsce cechą charakterystyczną systemów ciepłowniczych jest to, że 40% infrastruktury eksploatowana jest od 21 do 40 lat, co bezpośrednio przekłada się na sprawność przemysłu, wynoszącą 86,7%. Jedną z metod diagnostyki infrastruktury przesyłu ciepła jest termowizja. Przez utrudnioną interpretację termogramów wykonanych z powierzchni ziemi elementów ciepłociągów, takich jak kompensatory czy studzienki rewizyjne, których widok jest podobny do obrazu elementów uszkodzonych, wykorzystuje się termowizje lotniczą.

Aby zredukować koszt takiej inspekcji w ostatnim czasie na świecie zastąpiono helikoptery i samoloty, statkami bezzałogowymi. Nasze drony i ich kamery termowizyjne wyposażone w funkcję radiometrii zapewnią Państwu  wykonanie szczegółowej inspekcji sieci ciepłowniczych, nawet w najtrudniejszym, najmniej dostępnym terenie.

 

 

W naszej ofercie znajdziesz między innymi:
 • Inspekcje instalacji ciepłowniczej w podczerwieni (także instalacji podziemnej)
 • Detekcja rozszczelnień, zatorów oraz innych uszkodzeń instalacji
 • Inwentaryzacja oraz aktualizacja realnego położenia instalacji
 • Nadzór Inwestorski – dokumentowanie postępu prac ziemnych, konserwacji infrastruktury
 • Tworzenie ortofotomap (także z nałożeniem zdjęć wykonanych w podczerwieni)

Akcje ratownicze i poszukiwawcze

W sytuacjach kryzysowych, gdzie szybkie i sprawne działanie służb ratowniczych decyduje o ludzkim losie a każda minuta jest na wagę złota. Tak ważne jest szybkie i dokładne pozyskiwanie danych, które po analizie wspierają proces decyzyjny pozwalając tym samym na zminimalizowanie ryzyka nieoptymalnych lub błędnych decyzji przy jednoczesnym większym bezpieczeństwie dowódcy akcji i ratowników.

Dlatego też codziennością staje się wykorzystanie dronów jako wsparcia dla ekip naziemnych, a w akcjach poszukiwawczych stają się wręcz kluczowym narzędziem. Wykorzystując drona uzbrojonego w odpowiedni zestaw czujników jesteśmy w stanie przeszukać obszar 10ha w przeciągu niecałych 20-30 minut wykorzystując tylko jedną maszynę, gdzie tradycyjnemu kilkuosobowemu zespołowi (bez specjalnie wyszkolonych psów) zajmuje to średnio powyżej 2 godzin.

Naszym głównym zadaniem jest wsparcie działań centrum zarządzania kryzysowego, lub bezpośrednio zespołów poszukiwawczych, a także firm detektywistycznych.

FOTOGRAMETRIA NISKIEGO PUŁAPU

Coraz częściej wymagane są coraz dokładniejsze opracowanie fotogrametryczne, wykorzystywane w planowaniu przestrzennym, kontroli inwestycji lub pomiarów geodezyjnych. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, pragniemy zaoferować wyspecjalizowane usługi z wykorzystaniem platform bezzałogowych. Nie tylko pozwolą na uzyskanie małych wartości pixela terenowego ale także zaoszczędzić czas oraz pieniądze w stosunku do tradycyjnych metod.

Fotogrametria: Ortofotomapy

Oferujemy usługi z dziedziny fotogrametrii niskiego pułapu przy użyciu naszych wyspecjalizowanych dronów. Realizujemy dla państwa fotomapę wykonując serię zdjęć obejmujących dany teren pod odpowiednim kontem. Następnie tworzymy mozaikę czyli łączenie fotografii i ich edycja w specjalnie do tego stworzonym programie. Na koniec nakładamy osnowę geodezyjną.

Dzięki temu naszym finalnym produktem jest ortofotomapa charakteryzująca się bardzo dokładnym odwzorowaniem odległości, barw i kształtów. Wszystkie ortomozajki wykonujemy w najlepszej, obecnie możliwej rozdzielczości. Gwarantuje to najwyższy poziom dokładności, a dzięki dronom wyposażonym w anteny RTK zmniejsza się ilość GCP, a w niektórych wypadkach nie ma konieczności ich ustawiania. Należy także zwrócić uwagę na znacznie niższe koszty wykonania pomiarów terenowych niż w przypadku tradycyjnych metod przy znacznie krótszym czasie realizacji zlecenia.

 

Rekonstrukcje przestrzenne (3D) obiektów

Nasz zespół jest w stanie przenieść każdy Państwa budynek jak i mapę terenu do wirtualnego świata. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu może tworzyć indywidualne mapy 3D w bardzo dużej dokładności.

Oprogramowanie pozwala nam na wykonanie zdjęć poszczególnych obiektów i odtworzenie ich jako cyfrowych modeli 3D. Proces rekonstrukcji przestrzennej z wykorzystaniem dronów do pobrania materiału w porównaniu do poprzednich technologi jest znacznie szybszy i tańszy a zarazem dokładniejszy.  Dzięki znacznemu skróceniu czasu, pozwala również na większą  ingerencje i częstsze, bardziej bieżące zmiany klienta w zamówionym projekcie.

Rolnictwo precyzyjne

Głównym celem wykorzystania dronów w rolnictwie jest zwiększenie produkcji roślinnej i monitorowania wzrostu roślin. Czujniki i możliwości cyfrowego obrazowania mogą dać rolnikom bogatszy obraz ich pól. Informacje te mogą okazać się przydatne w zwiększaniu plonów i wydajności gospodarstw.

Dzięki naszym dronom zobaczysz swoje pola z nieba. Ten widok z lotu ptaka może ujawnić wiele problemów, takich jak problemy z nawadnianiem, zmienność gleby oraz infestacje szkodników i grzybów. Dzięki zastosowaniu różnych czujników jesteśmy w stanie pokazać różnice między zdrowymi i niezdrowymi roślinami, różnica nie zawsze jest wyraźnie widoczna gołym okiem. Dlatego te poglądy mogą pomóc w ocenie wzrostu i produkcji roślin.

Dodatkowo, dron może okresowo badać uprawy zgodnie z własnymi preferencjami. Tygodniowe, dzienne, a nawet godzinne zdjęcia mogą pokazywać zmiany w uprawach w czasie, pokazując w ten sposób możliwe „punkty zapalne”. Po zidentyfikowaniu tych problemów, rolnik może podjąć próbę poprawy zarządzania uprawami i produkcji.

W naszej ofercie znajdziesz między innymi:
 • Analiza upraw; NDVI; CIR
 • Cykliczny monitoring upraw rolnych
 • Inspekcje terenów leśnych
 • Inspekcje rzek i rowów melioracyjnych
 • Liczenie i poszukiwanie zwierząt
 • Weryfikacja granic działek
 • Natychmiastowa analiza szkód przed i po kataklizmie

Formularz Kontaktowy

Jeśli masz jakieś pytanie lub chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat świadczonych przez nas usług – skorzystaj z poniższego formularza. Opisz jak najbardziej szczegółowo obszar którym jesteś zainteresowany, ułatwi to nam to w dopasowaniu naszej oferty do Twoich potrzeb.

Oddział w Warszawie

Locon Sky Project

adres: ul. Chałubińskiego 8 lok. 73 (piętro 40)
00-613 Warszawa

tel.:+48 601 944 144
mail: info@locon.pl

Oddział w Szczecinie

Locon Sky Project

ul. Tama Pomoarzańska 1
70-030 Szczecin

tel.:+48 601 944 144
mail: info@locon.pl

Translate »