
Dziś drony wykorzystuje się się nie tylko do inspekcji różnych obiektów przemysłowych, ale przeprowadza się testy zastępowania całej infrastruktury tymi autonomicznie latającymi urządzeniami. Jak to możliwe ? Na początku roku firma AT&T z powodzeniem przetestowała swojego drona nazwanego „ Flying COW” co w dosłownym tłumaczeniu na język polski znaczy „latająca krowa” Oczywiście jest to tylko skrót od „Komórka na Skrzydle”(Cell on Wing). Wracając jednak do sedna, wyżej opisany dron będzie służył do krótkoterminowego zastąpienia np. zniszczonej wieży telekomunikacyjnej przez powodzie lub huragany.

Facebook natomiast szykuje drony nie tylko do tymczasowego zastąpienia swojej infrastruktury lecz stałego ich wykorzystania m.in do poszerzenia zasięgu internetu na świecie. Obecnie firma pracuje nad urządzeniem Aquila , dronem napędzanym energią słoneczną który byłby w stanie utrzymać się samodzielnie w powietrzu przez wiele miesięcy zapewniając zasięg internetu dla terenów go pozbawionych . Technologia jest w dalszym ciągu w fazie testów natomiast celem jest zapewnienie internetu ok 4 mld osób pozostających obecnie poza jego zasięgiem.

Najnowsze artykuły:
Archived
the whitaker inbred family, chalene johnson sisters, west mortuary funeral home, sourdough bread sticky after baking, chesapeake bay striper fishing regulations, reliability validity and objectivity in research, bobby burkett football player, tanker owner operator...
Rodzaje czujników wykorzystywanych z UAV
Zaawansowane czujniki zbierają dane wykorzystywane są potem nie tylko w sprawach technicznych, ale również w podejmowaniu krytycznych decyzji biznesowych. Dane z dronów można również łączyć bezpośrednio z już istniejącymi systemami a także oprogramowaniem Al.