Cyberhawk pochwalił się ostatnio nowym rekordem w dziedzinie inspekcji dronami. Firma jako pierwsza, przeprowadziła inspekcje elektrowni atomowej przy użyciu swoich UAV.

Cyberhawk skutecznie przeprowadziło dokładną inspekcje dwóch, betonowych sklepień kopułowych dla amerykańskiego departamentu energetyki (AEP) w elektrowni atomowej Cook’a mieszczącej się na wschodnim brzegu jeziora Michigan.

Mimo, że drony były już wykorzystywane w przemyśle energii nuklearnej, firma twierdzi, że była to pierwsza inspekcja spełniająca standardy sekcji kodu XI, zatwierdzone przez ASME American Society of Mechanical Engineers (stowarzyszenie amerykańskich inżynierów).

Uściślając, sekcja kodu XI poświęcona jest standardom i zasadom inspekcji m.in konstrukcji betonowych. Stworzona została przy współpracy kilku amerykańskich instytutów badań nad betonem jak i innych organizacji. Co ważne Inspekcja UAV przeprowadzona przez firmę Cyberhawk została jednogłośnie uznana według w.w sekcji za najbardziej wydajną i bezpieczną technologie obecnie dostępną na rynku, jest również oficjalnie polecana przez tamtejsze instytucje państwowe dla przemysłu energii nuklearnej.

Tego rodzaju inspekcje, pierwotnie wymagały wykorzystania kosztownego ok 60 metrowego dźwigu. Pomijając to, że owe przedsięwzięcie niosło za sobą ryzyko dla osób przeprowadzających kontrole, było również bardzo czasochłonne (sprowadzenie i rozstawienie sprzętu, kontrola zabezpieczeń) wymagało także wyłączenia z użytku części infrastruktury należącej do elektrowni.

Firma Cyberhawk potrzebowała zaledwie jednego tygodnia na wykonanie całego zadania; szczegółowe sprawdzenie dwóch sklepień kopułowych na obudowach reaktora. Ta dronowa inspekcja przyniosła elektrowni oszczędności, dokładnie na poziomie 300%. Dla AEP to jednak znacznie więcej, ponieważ nie uwzględniono oszczędności związanych z brakiem potrzeby, wyłączenia części infrastruktury przemysłowej na czas prac.

Najnowsze artykuły:

Rodzaje czujników wykorzystywanych z UAV

Zaawansowane czujniki zbierają dane wykorzystywane są potem nie tylko w sprawach technicznych, ale również w podejmowaniu krytycznych decyzji biznesowych. Dane z dronów można również łączyć bezpośrednio z już istniejącymi systemami a także oprogramowaniem Al.

czytaj dalej

Nawiązanie współpracy z ReliaSol

Współpraca pomiędzy ReliaSol i Locon to jeszcze skuteczniejsze i szybsze diagnozowanie problemów, co daje możliwość podjęcia szybkich działań prewencyjnych. Locon Sky Project ma bogate zaplecze techniczne, dzięki temu może naszych klientów obsługiwać kompleksowo – od wstępnych rozmów, po wdrożenie, a także wsparcie posprzedażowe.

czytaj dalej
Translate »