
Obecność dronów w branży budowlanej oznacza wiele zmian w tej dziedzinie biznesu. Pojazdy bezzałogowe już dziś w znacznym stopniu zmieniają ogólne podejście do rozwiązywania problemów w przemyśle budowlanym a ten trend będzie kontynuowany w przyszłości. Poniżej znajduje się kilka zastosowań w których drony już zmieniły sposób działania.
Mierzenie powierzchni.
UAV bardzo szybko zastępują tradycyjne metody pomiaru terenu. Eliminują wiele błędów spowodowanych przez człowieka jak również mają możliwość szybkiego zbierania i analizy danych w znacznie łatwiejszym a zarazem dokładniejszym stopniu niż tradycyjne metody.
Poprawa dla infrastruktury budowlanej
Pojazdy bezzałogowe są nieporównywalnie skuteczniejsze w zbieraniu danych jak i cechują się nieograniczonym czasem pracy. Dzięki temu rola zbierania danych przez człowieka redukowana jest niemal do zera. W przeszłości przewidywane jest wykorzystywanie dronów również do bardziej skomplikowanych procesów takich jak; budowanie, spawanie czy wylewanie fundamentów. UAV stworzone są do skracania czasu i nie zastąpione do budowy np. nowoczesnych wieżowców za czym przemawiają znaczne oszczędności. Deweloperzy którzy decydują się na wykorzystanie UAV będą mieli możliwość na wykonanie znacznie “śmielszych” pomysłów w jeszcze krótszym czasie.

Zarządzanie i komunikacja na budowie.
Drony coraz częściej wykorzystywane są również do monitorowania pracowników jak i postępu prac na placu budowy. UAV z zamontowanymi kamerami HD umożliwiają przekazywanie obrazu na żywo do np. kierowników i inżynierów.
Ogólna poprawa bezpieczeństwa.
Obecność latających pojazdów bezzałogowych znacznie poprawia bezpieczeństwo na placu budowy. Najczęściej stosowane są do monitorowania pracowników i utrzymywania bezpieczeństwa na budowie , ale również do ochrony przed złodziejami i aktami wandalizmu. Zainteresowanie powyższymi usługami lawinowo wzrosło w roku 2017.

Szczegółowy monitoring.
Kontynuując temat bezpieczeństwa. Drony umożliwiają nie tylko statyczne obserwowanie terenu, ale dzięki specjalnemu softwerowi i algorytmom mogą z powodzeniem wykonywać autonomiczne loty zbierając materiał filmowy z wielu miejsc na raz. Czułe kamery np. termowizyjne umożliwiają pojazdom UAV na szybkie lokalizowanie niebezpiecznych zachowań, “niepożądanych gości” czy też awarie sprzętu lub infrastruktury
Transport i inspekcje.
Wykorzystanie dronów do inspekcji budowlanych eliminuje większość bardzo ryzykownych dla człowieka zadań z nimi związanych. Monitorowanie transportu na budowie a także odnotowywanie materiału w wożonego i wywożonego optymalizuje czas i jakość pracy. Jednym słowem powyższe zastosowania to oszczędność pieniędzy, czasu i poprawa bezpieczeństwa. Jako że UAV są stosunkowo małe i bardzo zwinne zastępują coraz więcej tradycyjnie wykorzystywanych pojazdów budowlanych. Idąc dalej, drony nie podlegają prawu o ruchu drogowym co pozwala im dostarczać materiały w znacznie krótszym czasie przy wykorzystaniu mniejszej ilości pracowników.

Najnowsze artykuły:
Archived
the whitaker inbred family, chalene johnson sisters, west mortuary funeral home, sourdough bread sticky after baking, chesapeake bay striper fishing regulations, reliability validity and objectivity in research, bobby burkett football player, tanker owner operator...
Rodzaje czujników wykorzystywanych z UAV
Zaawansowane czujniki zbierają dane wykorzystywane są potem nie tylko w sprawach technicznych, ale również w podejmowaniu krytycznych decyzji biznesowych. Dane z dronów można również łączyć bezpośrednio z już istniejącymi systemami a także oprogramowaniem Al.
Nawiązanie współpracy z ReliaSol
Współpraca pomiędzy ReliaSol i Locon to jeszcze skuteczniejsze i szybsze diagnozowanie problemów, co daje możliwość podjęcia szybkich działań prewencyjnych. Locon Sky Project ma bogate zaplecze techniczne, dzięki temu może naszych klientów obsługiwać kompleksowo – od wstępnych rozmów, po wdrożenie, a także wsparcie posprzedażowe.
Drony w czasie pandemii, okiem Wielkiego Brata w walce z Koronawirusem
W ogólnoświatowej wojnie z pandemią drony odgrywają coraz większą role. Wraz ze zwiększoną aktywnością bezzałogowców pojawiły się pytania dotyczące swobód obywatelskich oraz potencjalnej inwigilacji i sposobu przetwarzania zebranych danych po zakończeniu pandemii.
Jak bardzo jesteśmy w stanie zrezygnować z pewnych swobód obywatelskich by przyśpieszyć proces walki z epidemią?
Czy nie otworzymy w ten sposób furtki na stałe dla Wielkiego Brata, który chętniej będzie korzystać z nowych technologii do inwigilacji społeczeństwa?
W dzisiejszym artykule postaramy się znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania.