Hoverfly Technologies Inc. producent drona na uwięzi LiveSky, ogłosił w ubiegły wtorek (08.10.2019), że agencja rządowa Stanów Zjednoczonych przyznała mu umowę na wyłączność w wysokości 10 milionów dolarów. LiveSky zapewnia anteny do monitorowania i przekaźników łączności dla jednostek obrony narodowej, wywiadu i agencji bezpieczeństwa wewnętrznego.

Umowa na wyłączność ma początkową pułap 10 mln USD i pięcioletni okres realizacji, w tym cztery roczne opcje. Hoverfly dostarczy zarówno konfiguracje LiveSky Dismounted, jak i LiveSky SkyBox, a także usługi instalacji, szkolenia i wsparcia. Dostawy do rządu USA w ramach nowej umowy federalnej rozpoczynają się w listopadzie 2019 r.

LiveSky to taktyczny i mobilny ISR oraz system przekaźników komunikacyjnych, który zapewnia 24 godzinny zapis wideo zarówno w dzień jak i w nocy, wykorzystując zestaw czujników firmy Hoverfly do analizy, nadzoru i rozpoznania (ISR). LiveSky zapewnia cztery jednoczesne strumienie wideo, które mogą być oglądane lokalnie, przez sieci lub przez operatorów urządzeń mobilnych korzystających z popularnego zestawu Tactical Awareness Kit (TAK). LiveSky zapewnia również rozwiązania przekaźników komunikacyjnych z wykorzystaniem systemów Persistent Systems WaveRelay, Silvus, TrellisWare, goTenna i innych radiotelefonów taktycznych.

„Firma Hoverfly jest zaszczycona, że ​​została wybrana, aby zapewnić operatorom rządowym w USA zwiększoną świadomość sytuacyjną, wzmocnić siły ochronne oraz dostarczyć mobilny, lekki przekaźnik komunikacyjny o niskim poborze mocy”, powiedział Rob Topping, CEO z Hoverfly. „Ta ważna nowa technologia oznacza, że ​​nasi klienci mogą zmniejszyć obciążenie użytkowników i złożoność operacyjną aerostatów, a także uzyskać większą mobilność w porównaniu do stacjonarnych i ciężkich teleskopowych systemów masztowych”.

Na podstawie danych rządowych Stanów Zjednoczonych nowy kontrakt Hoverfly jest największym jak dotąd kontraktem rządowym USA przeznaczony w obszarze dronów na uwięzi. Drony na uwięzi to nowa możliwość poprawy taktycznego i mobilnego ISR oraz komunikacji zarówno z systemów załogowych, jak i bezzałogowych.

Ostatnie zainteresowanie dronami na uwięzi przez dużych producentów pojazdów wojskowych wynika częściowo z wymagań dotyczących zamówień w ramach programu RCV (Remote Combat Vehicle) amerykańskiej armii. Program RCV wymaga dronów na uwięzi, takich jak LiveSky, jako czujnika oraz ładunku komunikacyjnego dla nowych pojazdów bojowych branych pod uwagę przy zakupie.

Najnowsze artykuły:

Rodzaje czujników wykorzystywanych z UAV

Zaawansowane czujniki zbierają dane wykorzystywane są potem nie tylko w sprawach technicznych, ale również w podejmowaniu krytycznych decyzji biznesowych. Dane z dronów można również łączyć bezpośrednio z już istniejącymi systemami a także oprogramowaniem Al.

czytaj dalej

Nawiązanie współpracy z ReliaSol

Współpraca pomiędzy ReliaSol i Locon to jeszcze skuteczniejsze i szybsze diagnozowanie problemów, co daje możliwość podjęcia szybkich działań prewencyjnych. Locon Sky Project ma bogate zaplecze techniczne, dzięki temu może naszych klientów obsługiwać kompleksowo – od wstępnych rozmów, po wdrożenie, a także wsparcie posprzedażowe.

czytaj dalej

Drony w czasie pandemii, okiem Wielkiego Brata w walce z Koronawirusem

W ogólnoświatowej wojnie z pandemią drony odgrywają coraz większą role. Wraz ze zwiększoną aktywnością bezzałogowców pojawiły się pytania dotyczące swobód obywatelskich oraz potencjalnej inwigilacji i sposobu przetwarzania zebranych danych po zakończeniu pandemii.

Jak bardzo jesteśmy w stanie zrezygnować z pewnych swobód obywatelskich by przyśpieszyć proces walki z epidemią?
Czy nie otworzymy w ten sposób furtki na stałe dla Wielkiego Brata, który chętniej będzie korzystać z nowych technologii do inwigilacji społeczeństwa?

W dzisiejszym artykule postaramy się znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania.

czytaj dalej

Drony w walce w COVID19

W ciągu ostatnich kilku miesięcy rząd chiński wprowadził pilotażowe programy włączenia dronów w walce z epidemią. Wyniki tych programów mogą służyć jako model dla innych krajów, które chcą zareagować na obecny kryzys zdrowotny. W dłuższej perspektywie mogą wskazać drogę w jaki sposób publiczne i prywatne systemy opieki zdrowotnej mogą włączyć technologię dronów do swoich planów, aby złagodzić przyszłe pandemie.

czytaj dalej
Translate »