W tym artykule opowiemy troszkę o sobie oraz spróbujemy Państwu przedstawić czym na co dzień zajmujemy się w naszej pracy, a także na czym polegają nasze usługi. Tak więc zachęcamy do poświęcenia kilku minut i poznania nas lepiej.

Od prawie dwóch lat na terenie Polski w Locon Sky Project zajmujemy się kompleksowymi inspekcjami przemysłowymi z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych zwanych potocznie dronami.

W szerokiej ofercie naszej firmy znajdą Państwo m.in inspekcje różnego rodzaju sieci przesyłowych; sieci cieplnych, sieci wysokiego napięcia, gazociągów, ropociągów oraz innych obiektów infrastruktury przemysłowej. Usługi jakie świadczymy podzielić można na dwa główne obszary związane z miejscem ich realizacji, są to inspekcje zewnętrzne oraz inspekcje wewnętrzne.

Głównymi odbiorcami naszych usług są najczęściej: elektrownie, elektrociepłownie, rafinerie, cementownie, huty, jak również farmy wiatrowe i fotowoltaiczne. Przed realizacją każdego zlecenia określamy jakie wymogi muszą być spełnione przed daną platformą oraz dodatkowymi czujnikami by dostarczyć naszym klientom najbardziej precyzyjne i dokładne wyniki. Często także, w przypadku bardziej skomplikowanych lub wymagających zleceń wprowadzamy własne poprawki nie tylko do sprzętu ale i także do używanego oprogramowania.

W przypadku inspekcji wewnętrznych jednak, najbardziej popularną i cenioną obecnie przez nas i naszych klientów platformą jest Elios. Specjalny dron do inspekcji wewnętrznych. Przystosowany do pracy w ciemności w trudno dostępnych miejscach, jak również odporny na kolizje i zanieczyszczenia wynikające z pracy w obiektach przemysłowych. Jego ochronna klatka chroni go przed zewnętrznymi zagrożeniami typu pręty, ściany, zwisy itd. Dzięki temu, że kamera oparta jest na konstrukcji żyroskopowej, nawet po uderzeniu w przeszkodę dron utrzymuje tą samą pozycje. Jego światła LED zaś umożliwiają podgląd bardzo dobrej jakości obrazu dla całej ekipy uczestniczącej w inspekcji.

W temacie inspekcji zewnętrznych możemy poszczycić się  kilkoma platformami. Zarówno tradycyjnymi skrzydłami do inspekcji o dalekim zasięgu lub wymagających pokrycia większych obszarów jak również octo i hexacopterami dających większe możliwości uzbrojenia drona w wymagane cięższe czujniki, a także w przypadkach gdzie wymagana jest bardzo duża precyzja i stabilność w trakcie zbierania materiału.

W przypadku sieci cieplnych naziemnych i podziemnych jak również sieci wysokiego napięcia do wykrywania usterek w infrastrukturze naszych klientów stosujemy termowizji i kamer o wysokiej rozdzielczości. To samo dotyczy farm fotowoltaicznych i wielu innych obiektów przemysłowych.
Możemy zdradzić iż jedno zdjęcie zrobione radiometryczną kamerą termowizyjną to aż 327 680 punktów pomiarowych, dzięki tak wielkiej dokładności i precyzji naszego sprzętu jesteśmy wstanie wykryć nawet najmniejszą nieszczelność oraz precyzyjnie określić jej temperaturę.

W ostatnim okresie również, cenione przez naszych klientów są inspekcje masztów GSM. Ich duża ilość sprawia, że szybkie kontrole zyskują na coraz większej popularności. Z bardziej wymagających projektów możemy wymienić inspekcje ( wraz z modelowaniem 3D ) obiektów zewnętrznych m.in na elektrowniach i elektrociepłowniach takich jak kominy czy chłodnie kominowe. Inspekcje tego typu wymagają dużej dokładności i dłuższego czasu inspekcji, lecz w dalszym ciągu są nie porównywalnie krótsze od tradycyjnych metod stosowanych do tej pory.

W najbliższych miesiącach uruchomimy również dwie platformy z nowym precyzyjnym LiDARem niezbędnym do wielu z wyżyj wymienionych inspekcji.

 

Najnowsze artykuły:

Rodzaje czujników wykorzystywanych z UAV

Zaawansowane czujniki zbierają dane wykorzystywane są potem nie tylko w sprawach technicznych, ale również w podejmowaniu krytycznych decyzji biznesowych. Dane z dronów można również łączyć bezpośrednio z już istniejącymi systemami a także oprogramowaniem Al.

czytaj dalej

Nawiązanie współpracy z ReliaSol

Współpraca pomiędzy ReliaSol i Locon to jeszcze skuteczniejsze i szybsze diagnozowanie problemów, co daje możliwość podjęcia szybkich działań prewencyjnych. Locon Sky Project ma bogate zaplecze techniczne, dzięki temu może naszych klientów obsługiwać kompleksowo – od wstępnych rozmów, po wdrożenie, a także wsparcie posprzedażowe.

czytaj dalej

Drony w czasie pandemii, okiem Wielkiego Brata w walce z Koronawirusem

W ogólnoświatowej wojnie z pandemią drony odgrywają coraz większą role. Wraz ze zwiększoną aktywnością bezzałogowców pojawiły się pytania dotyczące swobód obywatelskich oraz potencjalnej inwigilacji i sposobu przetwarzania zebranych danych po zakończeniu pandemii.

Jak bardzo jesteśmy w stanie zrezygnować z pewnych swobód obywatelskich by przyśpieszyć proces walki z epidemią?
Czy nie otworzymy w ten sposób furtki na stałe dla Wielkiego Brata, który chętniej będzie korzystać z nowych technologii do inwigilacji społeczeństwa?

W dzisiejszym artykule postaramy się znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania.

czytaj dalej

Drony w walce w COVID19

W ciągu ostatnich kilku miesięcy rząd chiński wprowadził pilotażowe programy włączenia dronów w walce z epidemią. Wyniki tych programów mogą służyć jako model dla innych krajów, które chcą zareagować na obecny kryzys zdrowotny. W dłuższej perspektywie mogą wskazać drogę w jaki sposób publiczne i prywatne systemy opieki zdrowotnej mogą włączyć technologię dronów do swoich planów, aby złagodzić przyszłe pandemie.

czytaj dalej
Translate »