Jedna z wiodących firm dronowych PrecisionHawk, otrzymała właśnie dotacje w wysokości 75 mln USD. Jest to bezprecedensowe wydarzenie mające wpływ nie tylko na samą firmę, ale również na całą branże.

Ostatnia dotacja o której mowa została przyznana przez dużą grupę inwestycyjną. CEO Michael Chasen powiedział ze wszyscy dotychczasowi inwestorzy zawsze wracali, natomiast w dalszym ciągu przybywa nowych. Łącznie z jednym duży klientem, PrecissionHawk’a. Ostatnia inwestycja zwiększyła całkowity kapitał firmy do 100 mln $ co sprawia że firma ta założona w 2010 roku stała się najdroższą, w segmencie usług dronowych na świecie. Co ciekawe ta inwestycja to trzykrotność poprzedniej wartości firmy.

To wielki sukces dla tej i tak już wiodącej na rynku dronów firmy a także dla obecnego CEO Michael Chasen’a który stoi na czele korporacji zaledwie od roku. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że jest to sukces całej branży usług dronowych, ewidentne potwierdzenia wiary i pewności inwestorów co do przyszłości tego typu usług. W ten sposób jednym słowem rynek UAV wchodzi powoli na scenę dużych światowych korporacji.

„Myślę, że wszyscy widzieliśmy inwestycje mające miejsce w sektorze UAV. Do tej pory często borykaliśmy się z problemem przewidzenia przyszłego zysku jak również szybkości zwrotu. Wierzymy, że te 75 mln USD jest sumą która spowoduje stabilny wzrost inwestycji w tym sektorze, jak również przekona inwestorów co do trafności wyboru.” – powiedział ostatnio Lia Reich, VP  Marketingu i Komunikacji w firmie PrecisionHawk.

CEO Michael Chasen stwierdził zaś, że jest to idealny czas na dofinansowanie branży. Mimo, że firma działa od 2010 roku jej wielki bum nastąpił po wprowadzeniu w życie Part 107 FAA amerykańskich przepisów lotniczych. „Ludzie czekali na to jak nowa regulacja wpłynie na rynek „ – mówi Chasen. „My jako firma jesteśmy w branży najdłużej i mamy największe doświadczenie. Jesteśmy jedną z nielicznych firm które mają uprawnienia BVLOS. Posiadamy również najlepsze technologie. Współpracujemy z wieloma producentami dronów, natomiast co najważniejsze, jesteśmy właścicielami, jednego z najlepszych softwerów na rynku. Jednym słowem, nasi klienci dostają usługę z najwyższej  półki, zapewniającą konkretne wyniki.”

 

Trzeba powiedzieć, że inwestorzy ewidentnie się zgadzają. „Widzimy bardzo duży potencjał PrecisionHawk’a, który jest wstanie zapewnić narzędzia na które przemysł XXI wieku czekał od dawna. – powiedział Robert Schwartz , partner zarządzający w firmie Point Venture. Wierzymy, że model biznesowy i rozwiązania przedstawione przez PH będą pewnego rodzaju katalizatorem dla totalnej transformacji obecnego rynku usług UAV, ta inwestycja zaś, pozwala nam uczestniczyć w tym przedsięwzięciu i pomagać w utrzymaniu czołowej pozycji PrecisionHawk’a na świecie.”

„Sygenta jest klientem PH od 2015 roku i osobiście doświadczyła ogromnej przydatności przełomowych technologi oferowanych przez firmę. Zarówno optymalizacje jak i całkowite zastąpienie niektórych do tej pory ręcznie wykonywanych usług, technologiami dronowymi” – powiedziała Katrin Burt, dyrektor zarządzający w firmie Sygenta. „Inwestycja jest potwierdzeniem naszego zaufania i oddania nowej technologii, która jak wierzymy jest wstanie w niebagatelny sposób zmienić wiele gałęzi przemysłu takich jak rolnictwo czy energetyka. Jesteśmy również podekscytowani możliwością zajęcia miejsca lidera przez PrecisionHawk’a nie w jednej a w wielu gałęziach przemysłu.”

PrecisionHawk znacznie urósł przez ostanie 12 miesięcy. Firma zatrudniła ok 100 nowych pracowników w samym 2017 roku a także poszerzyła zakres swoich usług o nowe gałęzie przemysłu. Oferuje swoje usługi w takich segmentach rynku jak: energetyka, ubezpieczenia, usługi państwowe,  budownictwo i rolnictwo.

Jednak Chasen twierdzi że PrcisionHawk ma zamiar walczyć o największą stawkę. „Jako firma, skupiamy się na celach długo terminowych. Wprowadzamy strategi na minimum 3-5 lat do przodu. – jednak naszym głównym celem jest pozycja lidera w przemyśle UAV” – mówi Chasen.

Strategia obejmuje również nowe inwestycje między innymi w nowe rozwiązania technologiczne. PrecisionHawk planuje zainwestować jeszcze więcej środków na zwiększenie autonomiczności i  możliwości analitycznych softweru dedykowanemu indywidualnie do potrzeb danego klienta. Obecnie skupiają się na  produkcji technologi umożliwiającej firmom, zwiększenie liczby swoich usług w trybie BVLOS, który według Chasena umożliwia największy krok w przód jeśli chodzi o technologie w przemyśle.

PH była pierwszą firmą w kraju oferującą komercyjne usługi według zasad BVOLS. „Staliśmy się w tym ekspertami” – mówi Chasen. „ Kiedy dron jest wstanie pracować na dużym dystansie ( co umożliwia m.in BVLOS) otwierają się zupełnie nowe możliwości.”

W połączeniu z nowymi produktami i proponowanymi rozwiązaniami, nowy kapitał z pewnością da firmie PrecisionHawk znacznie większe możliwości. Najprawdopodobniej ta inwestycja jest sygnałem ,że będziemy mieli możliwość zaobserwowania dużego wzrostu kapitału w segmencie inspekcji UAV w nadchodzącym roku.

Najnowsze artykuły:

Rodzaje czujników wykorzystywanych z UAV

Zaawansowane czujniki zbierają dane wykorzystywane są potem nie tylko w sprawach technicznych, ale również w podejmowaniu krytycznych decyzji biznesowych. Dane z dronów można również łączyć bezpośrednio z już istniejącymi systemami a także oprogramowaniem Al.

czytaj dalej

Nawiązanie współpracy z ReliaSol

Współpraca pomiędzy ReliaSol i Locon to jeszcze skuteczniejsze i szybsze diagnozowanie problemów, co daje możliwość podjęcia szybkich działań prewencyjnych. Locon Sky Project ma bogate zaplecze techniczne, dzięki temu może naszych klientów obsługiwać kompleksowo – od wstępnych rozmów, po wdrożenie, a także wsparcie posprzedażowe.

czytaj dalej

Drony w czasie pandemii, okiem Wielkiego Brata w walce z Koronawirusem

W ogólnoświatowej wojnie z pandemią drony odgrywają coraz większą role. Wraz ze zwiększoną aktywnością bezzałogowców pojawiły się pytania dotyczące swobód obywatelskich oraz potencjalnej inwigilacji i sposobu przetwarzania zebranych danych po zakończeniu pandemii.

Jak bardzo jesteśmy w stanie zrezygnować z pewnych swobód obywatelskich by przyśpieszyć proces walki z epidemią?
Czy nie otworzymy w ten sposób furtki na stałe dla Wielkiego Brata, który chętniej będzie korzystać z nowych technologii do inwigilacji społeczeństwa?

W dzisiejszym artykule postaramy się znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania.

czytaj dalej

Drony w walce w COVID19

W ciągu ostatnich kilku miesięcy rząd chiński wprowadził pilotażowe programy włączenia dronów w walce z epidemią. Wyniki tych programów mogą służyć jako model dla innych krajów, które chcą zareagować na obecny kryzys zdrowotny. W dłuższej perspektywie mogą wskazać drogę w jaki sposób publiczne i prywatne systemy opieki zdrowotnej mogą włączyć technologię dronów do swoich planów, aby złagodzić przyszłe pandemie.

czytaj dalej

CES 2020 – 5 najlepszych premier dronowych 2020

Rozmiar i zasięg CES są głównymi powodami, dla których wiele firm z branży dronowej wybiera je jako forum do ogłaszania swojej najnowszej i najlepszej technologii. Ponieważ jest to miejsce, do którego docierają nie tylko osoby zainteresowane dronami, ale także rzesza ludzi ogólnie zainteresowani nowymi gadżetami.

czytaj dalej

Inspekcje termowizyjne rurociągów za pomocą UAV

Na bazie różnic w temperaturze na danym obiekcie jesteśmy wstanie wykryć wiele usterek. W bardzo łatwy sposób można zlokalizować miejsca w których zniszczona jest izolacja i w których występują ubytki cieplne.  Przy instalacjach podziemnych jesteśmy wstanie zlokalizować ich dokładne położenie, zgodność z planami, ale przede wszystkim wycieki i zniszczenia w izolacji. W przypadku jakiegokolwiek wycieku, ciepło w znacznie większej mierze przekazywane jest do gleby, która to wykazuje duże różnice w temperaturze.

czytaj dalej
Translate »