Przede wszystkim, Drony czynią rynek inspekcji przemysłowych znacznie bardziej bezpiecznym, szybszym i o wiele tańszym niż tradycyjne sposoby. Coraz więcej dużych graczy na rynku światowym prześciga się w wynajdowaniu nowych technologii do zaopatrywania UAV w coraz to lepsze możliwości inspekcyjne. Jedną z przyczyn jest duże zapotrzebowanie na tego typu usługi. Powód tego jest bardzo prosty, wiele bardzo kosztownych przedsięwzięć zarówno budowlanych jak i przemysłowych np. Mosty, trasy kolejowe, rafinerie czy gazociągi potrzebują stałego monitorowania jak i regularnych inspekcji.

Obecnie światowi doradcy finansowi szacują rynek inspekcji UAV  na nie bagatelną kwotę 45 miliardów dolarów. Ta jednak cały czas rośnie.  Wystarczy wyobrazić sobie firmę posiadającą kilkanaście masztów GSM które potrzebują rutynowych miesięcznych przeglądów. Tradycyjny sposób wymaga od firmy zaangażowania całej grupy wykwalifikowanych osób, sprzętu alpinistycznego, specjalnych drabin, rusztowań i zezwoleń. Jest to nie tylko czasochłonny  i kosztowny proces, ale też bardzo często mało dokładny. Wiąże się to z czasem w którym w wielu przypadkach urządzenie czy cała infrastruktura muszą być wyłączone dla bezpieczeństwa pracujących przy niej osób.  Mimo niektórych inspekcji wymagających wciąż fizycznej obecności człowieka 90% może być wykonanych zdalnie za pomocą drona. Weźmy przykład inspekcji turbiny wiatrowej. Kiedy za zwykłą inspekcje firma energetyczna potrafi zapłacić ok 6-7 tyś złotych (cała grupa ludzi plus inspekcję).

Przy pomocy profesjonalnego drona koszty tej samej inspekcji spadają o ok. 50 % przy czym redukowane jest niemal do zera ryzyko narażenia na utratę zdrowia pracownika odpowiedzialnego za inspekcje. Najważniejsze abyśmy zdali sobie sprawę, że loty dookoła danej infrastruktury to tylko połowa z możliwości statków bezzałogowych. Oczywiście lepiej mieć na żywo obraz z kamery UAV pod okiem inspektora niż narażać go na alpinistyczną wycieczkę kiedy zbadać trzeba  np. wiadukt. Ale to co wyróżnia rynek inspekcji UAV to; zbierane szczegółowe dane, zrobione zdjęcia, możliwość analizy w czasie rzeczywistym jak i po inspekcji, redukcja sprzętu a przede wszystkim czasu. To natomiast  przekłada się bezpośrednio na zmniejszenie kosztów danej inspekcji. 

 

Najnowsze artykuły:

Rodzaje czujników wykorzystywanych z UAV

Zaawansowane czujniki zbierają dane wykorzystywane są potem nie tylko w sprawach technicznych, ale również w podejmowaniu krytycznych decyzji biznesowych. Dane z dronów można również łączyć bezpośrednio z już istniejącymi systemami a także oprogramowaniem Al.

czytaj dalej

Nawiązanie współpracy z ReliaSol

Współpraca pomiędzy ReliaSol i Locon to jeszcze skuteczniejsze i szybsze diagnozowanie problemów, co daje możliwość podjęcia szybkich działań prewencyjnych. Locon Sky Project ma bogate zaplecze techniczne, dzięki temu może naszych klientów obsługiwać kompleksowo – od wstępnych rozmów, po wdrożenie, a także wsparcie posprzedażowe.

czytaj dalej

Drony w czasie pandemii, okiem Wielkiego Brata w walce z Koronawirusem

W ogólnoświatowej wojnie z pandemią drony odgrywają coraz większą role. Wraz ze zwiększoną aktywnością bezzałogowców pojawiły się pytania dotyczące swobód obywatelskich oraz potencjalnej inwigilacji i sposobu przetwarzania zebranych danych po zakończeniu pandemii.

Jak bardzo jesteśmy w stanie zrezygnować z pewnych swobód obywatelskich by przyśpieszyć proces walki z epidemią?
Czy nie otworzymy w ten sposób furtki na stałe dla Wielkiego Brata, który chętniej będzie korzystać z nowych technologii do inwigilacji społeczeństwa?

W dzisiejszym artykule postaramy się znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania.

czytaj dalej

Drony w walce w COVID19

W ciągu ostatnich kilku miesięcy rząd chiński wprowadził pilotażowe programy włączenia dronów w walce z epidemią. Wyniki tych programów mogą służyć jako model dla innych krajów, które chcą zareagować na obecny kryzys zdrowotny. W dłuższej perspektywie mogą wskazać drogę w jaki sposób publiczne i prywatne systemy opieki zdrowotnej mogą włączyć technologię dronów do swoich planów, aby złagodzić przyszłe pandemie.

czytaj dalej

CES 2020 – 5 najlepszych premier dronowych 2020

Rozmiar i zasięg CES są głównymi powodami, dla których wiele firm z branży dronowej wybiera je jako forum do ogłaszania swojej najnowszej i najlepszej technologii. Ponieważ jest to miejsce, do którego docierają nie tylko osoby zainteresowane dronami, ale także rzesza ludzi ogólnie zainteresowani nowymi gadżetami.

czytaj dalej

Inspekcje termowizyjne rurociągów za pomocą UAV

Na bazie różnic w temperaturze na danym obiekcie jesteśmy wstanie wykryć wiele usterek. W bardzo łatwy sposób można zlokalizować miejsca w których zniszczona jest izolacja i w których występują ubytki cieplne.  Przy instalacjach podziemnych jesteśmy wstanie zlokalizować ich dokładne położenie, zgodność z planami, ale przede wszystkim wycieki i zniszczenia w izolacji. W przypadku jakiegokolwiek wycieku, ciepło w znacznie większej mierze przekazywane jest do gleby, która to wykazuje duże różnice w temperaturze.

czytaj dalej

Hoverfly zgarnął rządowy kontrakt na 10 milonów na dostarczenie dla Amerykańskiej armii, dronów na uwięzi.

Umowa na wyłączność ma początkową pułap 10 mln USD i pięcioletni okres realizacji, w tym cztery roczne opcje. Hoverfly dostarczy zarówno konfiguracje LiveSky Dismounted, jak i LiveSky SkyBox, a także usługi instalacji, szkolenia i wsparcia. Dostawy do rządu USA w ramach nowej umowy federalnej rozpoczynają się w listopadzie 2019 r.

czytaj dalej
Translate »