Zbieranie danych na temat stanu elektrowni wiatrowej potrafi być bardzo czasochłonnym i niebezpiecznym zadaniem. Przy tradycyjnych metodach do tej pory stosowanych tzn. sprzęt alpinistyczny itp. zebranie danych na temat całej farmy wiatrowej mogło trwać nawet kilka miesięcy.

Na szczęście rozwój takiej technologi jak drony zmienia skomplikowany, niebezpieczny i czasochłonny  proces inspekcji farm wiatrowych  w szybki i bezpieczny sposób pozyskania danych.

Obecnie jedna z firm inspekcyjnych w Michigen kończy testy nad swoim autonomicznym dronem do wykonywania inspekcji farm wiatrowych, skracając czas przeglądu nie do godzin a do minut. Startup ze stanów zjednoczonych miał swój debiut w przemyśle elektrowni wiatrowych trzy lata temu. Mimo początkowego sceptycyzmu klientów obecnie jest bardzo prężnie rozwijającą się firmą.

Dziś firma z Michigen jest wstanie wykonać inspekcję w mniej niż 15 min a dziennie wykonuje ich co najmniej 17. Jednym słowem przykładowo, klienci którzy do tej pory mogli przeprowadzić inspekcje jednej trzeciej swojej farmy mogą w tym samym czasie zakończyć przegląd całej swojej elektrowni. Obecnie szacuje się że na świecie funkcjonuje 314 000 pojedynczych turbin wiatrowych.

Przy takiej ilości obiektów zapotrzebowanie na inspekcje dronami wzrasta dramatycznie. Firma z Michigan planuje zakończyć swoje badania nad nowym produktem do końca 2018 roku w zależności od możliwości finansowych. Jak widać jeszcze nie w pełni zadomowiła się u nas praktyka inspekcji UAV a na świecie przechodzi ona już kolejną rewolucje.

Najnowsze artykuły:

Rodzaje czujników wykorzystywanych z UAV

Zaawansowane czujniki zbierają dane wykorzystywane są potem nie tylko w sprawach technicznych, ale również w podejmowaniu krytycznych decyzji biznesowych. Dane z dronów można również łączyć bezpośrednio z już istniejącymi systemami a także oprogramowaniem Al.

czytaj dalej

Nawiązanie współpracy z ReliaSol

Współpraca pomiędzy ReliaSol i Locon to jeszcze skuteczniejsze i szybsze diagnozowanie problemów, co daje możliwość podjęcia szybkich działań prewencyjnych. Locon Sky Project ma bogate zaplecze techniczne, dzięki temu może naszych klientów obsługiwać kompleksowo – od wstępnych rozmów, po wdrożenie, a także wsparcie posprzedażowe.

czytaj dalej

Drony w czasie pandemii, okiem Wielkiego Brata w walce z Koronawirusem

W ogólnoświatowej wojnie z pandemią drony odgrywają coraz większą role. Wraz ze zwiększoną aktywnością bezzałogowców pojawiły się pytania dotyczące swobód obywatelskich oraz potencjalnej inwigilacji i sposobu przetwarzania zebranych danych po zakończeniu pandemii.

Jak bardzo jesteśmy w stanie zrezygnować z pewnych swobód obywatelskich by przyśpieszyć proces walki z epidemią?
Czy nie otworzymy w ten sposób furtki na stałe dla Wielkiego Brata, który chętniej będzie korzystać z nowych technologii do inwigilacji społeczeństwa?

W dzisiejszym artykule postaramy się znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania.

czytaj dalej

Drony w walce w COVID19

W ciągu ostatnich kilku miesięcy rząd chiński wprowadził pilotażowe programy włączenia dronów w walce z epidemią. Wyniki tych programów mogą służyć jako model dla innych krajów, które chcą zareagować na obecny kryzys zdrowotny. W dłuższej perspektywie mogą wskazać drogę w jaki sposób publiczne i prywatne systemy opieki zdrowotnej mogą włączyć technologię dronów do swoich planów, aby złagodzić przyszłe pandemie.

czytaj dalej

CES 2020 – 5 najlepszych premier dronowych 2020

Rozmiar i zasięg CES są głównymi powodami, dla których wiele firm z branży dronowej wybiera je jako forum do ogłaszania swojej najnowszej i najlepszej technologii. Ponieważ jest to miejsce, do którego docierają nie tylko osoby zainteresowane dronami, ale także rzesza ludzi ogólnie zainteresowani nowymi gadżetami.

czytaj dalej

Inspekcje termowizyjne rurociągów za pomocą UAV

Na bazie różnic w temperaturze na danym obiekcie jesteśmy wstanie wykryć wiele usterek. W bardzo łatwy sposób można zlokalizować miejsca w których zniszczona jest izolacja i w których występują ubytki cieplne.  Przy instalacjach podziemnych jesteśmy wstanie zlokalizować ich dokładne położenie, zgodność z planami, ale przede wszystkim wycieki i zniszczenia w izolacji. W przypadku jakiegokolwiek wycieku, ciepło w znacznie większej mierze przekazywane jest do gleby, która to wykazuje duże różnice w temperaturze.

czytaj dalej

Hoverfly zgarnął rządowy kontrakt na 10 milonów na dostarczenie dla Amerykańskiej armii, dronów na uwięzi.

Umowa na wyłączność ma początkową pułap 10 mln USD i pięcioletni okres realizacji, w tym cztery roczne opcje. Hoverfly dostarczy zarówno konfiguracje LiveSky Dismounted, jak i LiveSky SkyBox, a także usługi instalacji, szkolenia i wsparcia. Dostawy do rządu USA w ramach nowej umowy federalnej rozpoczynają się w listopadzie 2019 r.

czytaj dalej
Translate »