Podobnie jak wiele najnowocześniejszych technologii rewolucji Przemysłowej 4.0, rozwiązania „drona w pudełku” są badane i oceniane pod kątem korzyści płynących z ich zastosowania. Drony odgrywają dużą rolę w ogólnym rozwoju Przemysłu 4.0, oferując mądrzejszy, bardziej wydajny oraz zmniejszający koszty dla firmy przyjęcia kolejnej rewolucji przemysłowej.

Tworzy nowe miejsca pracy

Jedną z głównych obaw dotyczących dronów w ciągu ostatnich kilku lat jest obawa przed utratą pracy. Ludzie obawiają się, że ich miejsca pracy zostaną zastąpione dronami lub po prostu nie będą istnieć. Ale jest to strach, który można wyeliminować dzięki edukacji na temat zalet dronów. Tak, technologie „drona w pudełku” automatyzują zadania kluczowych pracowników i mogą działać bez pilotów lub kosztownego monitorowania przez ludzi – nie oznacza to jednak, że drony całkowicie zastąpią pracowników w ustawieniach produkcyjnych.

Zamiast tego wprowadzenie technologii „dron w pudełku” zachęca pracowników do rozwijania nowego zestawu umiejętności, w tym analizowania zebranych danych z dronów, wykorzystywania tych danych do tworzenia przyszłych strategii w obszarach operacji biznesowych jak i pracy w systemach zarządzania chmurą w celu koordynowania floty statków bezzałogowych.

Według Stowarzyszenia Bezzałogowych Systemów Pojazdów Międzynarodowych (AUVSI) drony i powiązane technologie mają przyczynić się do 82 miliardów dolarów w amerykańskiej gospodarce do 2025 r. oraz stworzyć 100 000 nowych miejsc pracy.

Pomimo ciągłego strachu przed brakiem efektywności ludzkiej w okresach intensywnego rozwoju technologicznego drony nie eliminują miejsc pracy. Wnoszą wartość dodaną, ponieważ są bezpieczniejsze, lepiej przygotowane i wyposażone do nadzorowania infrastruktury przemysłowej oraz różnych systemów. Robią to komunikując się za pośrednictwem przemysłowego Internetu przedmiotów (IIoT) wraz z zespołami i elementami automatyzacji. W rzeczywistości oczekuje się, że pierwsza fala wdrożenia IIoT przyniesie wzrost wydajności o 30% w związku z postępem Przemysłu 4.0.

Zapewnia wgląd w pozyskane dane bez dodatkowych kosztów

Wraz z ewolucją technologii w celu spełnienia wymagań i wizji Przemysłu 4.0, wraz ze złożonością wymagań konserwacyjnych, operacyjnych i zarządzania w zakładach produkcyjnych. Bez autonomicznego systemu pomagającego komunikować się i nadzorować działanie zarówno starszych, jak i nowych systemów oraz urządzeń zakładów przemysłowych, firmy mogą stawić czoła wyższym kosztom i większym wyzwaniom związanym ze szkoleniami, wsparciu i ubezpieczeniom w raz z postępem wdrażania nowych technologii.

Uwzględniając autonomiczne rozwiązania „dron w pudełku”, firmy mogą wdrażać drony do monitorowania użytkowania sprzętu, operacji na budowie, bezpieczeństwa, pracy pracowników i innych, bez ponoszenia ogromnych kosztów operatorów dronów i pilotów. Zamiast wydawać średnio 100 000 USD rocznie na wynagrodzenie pilota drona komercyjnego, firmy mogą rozdzielić te pieniądze na inne aspekty swojej działalności.

Ogólnie rzecz biorąc, producenci spodziewają się zmniejszenia swoich kosztów operacyjnych rocznie o 3,6% do 2020 r. oraz zwiększenia wydajności netto o około 4% rocznie w tym samym okresie, głównie ze względu na technologię 4,0. Co więcej, osoby wprowadzające pierwszą falę IIoT przewidują 30% redukcję kosztów konserwacji ze względu na predykcyjny harmonogram konserwacji dostępnych za pośrednictwem technologii „drona w pudełku”.

Autonomiczne rozwiązania typu „dron w pudełku” nie tylko obniżają koszty operacyjne, ale też sprawiają, że operacje staną się mądrzejsze. Na przykład przed wypchnięciem rewolucji Przemysłowej 4.0 firmy musiały polegać na powolnej, podatnej na błędy kontroli ludzi w celu wykrycia problemów ze infrastrukturą, mając nadzieję, że zostanie ona wykryta zanim dojdzie do awarii. Ale dzięki technologi „drona w pudełku”, który regularnie przeprowadzają konserwację i kontrole bezpieczeństwa, flota dronów z funkcjami termowizyjnymi może wykryć wysoki poziom ciepła pochodzącego ze sprzętu przed eskalacją problemu i może uruchomić tryskacze lub powiadomić służby ratunkowe, jeśli powstaje sytuacja.

Umożliwia masowe zbieranie danych i wykrywanie anomalii

Rosnąca dostępność inteligentnych rozwiązań technologicznych zapewnia lepszą analizę danych oraz zwiększa zaufanie, które jest podstawą sukcesu Przemysłu 4.0 i powiązanych z nim technologii.

Dwa pytania wynikające z tego naporu informacji to:

  1. Co zrobić z tymi wszystkimi danymi po ich zebraniu
  2. Jak używać ich do przyszłej optymalizacji operacyjnej.

Podczas gdy 72% firm produkcyjnych zdaje sobie sprawę, że predykcyjna analiza danych poprawi ich relacje z klientami, analiza tych danych może być kosztowna i wymagać skomplikowanych kroków wdrożeniowych. Co więcej, prawie 85% producentów przewiduje wykorzystanie danych w celu znacznego dostosowania swoich decyzji w ciągu najbliższych pięciu lat, mimo że tylko połowa korzysta obecnie z danych w ten sam sposób.

Dzięki autonomicznym technologiom „drona w pudełku” firmy mogą gromadzić masowe dane na terenach przemysłowych w celu ulepszenia algorytmów operacyjnych do wykrywania anomalii, a także własnej ogólnej wydajności.

Na przykład instytucje, które wdrożyły rozwiązanie Percepto, mogą regularnie gromadzić autonomiczne dane z przeglądów konserwacyjnych i bezpieczeństwa w skali makro. Dane z drona są następnie automatycznie przekazywane operatorom za pośrednictwem systemu zarządzania chmurą Percepto.

Za pomocą dużych zbiorów danych, obliczeń brzegowych, sieci 5G, najnowocześniejszej łączności, uczenia maszynowego i innych możliwości predykcyjnych, rozwiązania typu „dron w pudełku” zmniejszają bariery w gromadzeniu danych i umożliwiają lepszy wgląd w wskaźniki produkcji w zakładach przemysłowych.

Jeśli Twoja firma chce dowiedzieć się więcej o korzyściach, jakie zapewniają nasze zaawansowane rozwiązania, skontaktuj się z nami już dziś.

Najnowsze artykuły:

Rodzaje czujników wykorzystywanych z UAV

Zaawansowane czujniki zbierają dane wykorzystywane są potem nie tylko w sprawach technicznych, ale również w podejmowaniu krytycznych decyzji biznesowych. Dane z dronów można również łączyć bezpośrednio z już istniejącymi systemami a także oprogramowaniem Al.

czytaj dalej

Nawiązanie współpracy z ReliaSol

Współpraca pomiędzy ReliaSol i Locon to jeszcze skuteczniejsze i szybsze diagnozowanie problemów, co daje możliwość podjęcia szybkich działań prewencyjnych. Locon Sky Project ma bogate zaplecze techniczne, dzięki temu może naszych klientów obsługiwać kompleksowo – od wstępnych rozmów, po wdrożenie, a także wsparcie posprzedażowe.

czytaj dalej

Drony w czasie pandemii, okiem Wielkiego Brata w walce z Koronawirusem

W ogólnoświatowej wojnie z pandemią drony odgrywają coraz większą role. Wraz ze zwiększoną aktywnością bezzałogowców pojawiły się pytania dotyczące swobód obywatelskich oraz potencjalnej inwigilacji i sposobu przetwarzania zebranych danych po zakończeniu pandemii.

Jak bardzo jesteśmy w stanie zrezygnować z pewnych swobód obywatelskich by przyśpieszyć proces walki z epidemią?
Czy nie otworzymy w ten sposób furtki na stałe dla Wielkiego Brata, który chętniej będzie korzystać z nowych technologii do inwigilacji społeczeństwa?

W dzisiejszym artykule postaramy się znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania.

czytaj dalej

Drony w walce w COVID19

W ciągu ostatnich kilku miesięcy rząd chiński wprowadził pilotażowe programy włączenia dronów w walce z epidemią. Wyniki tych programów mogą służyć jako model dla innych krajów, które chcą zareagować na obecny kryzys zdrowotny. W dłuższej perspektywie mogą wskazać drogę w jaki sposób publiczne i prywatne systemy opieki zdrowotnej mogą włączyć technologię dronów do swoich planów, aby złagodzić przyszłe pandemie.

czytaj dalej

CES 2020 – 5 najlepszych premier dronowych 2020

Rozmiar i zasięg CES są głównymi powodami, dla których wiele firm z branży dronowej wybiera je jako forum do ogłaszania swojej najnowszej i najlepszej technologii. Ponieważ jest to miejsce, do którego docierają nie tylko osoby zainteresowane dronami, ale także rzesza ludzi ogólnie zainteresowani nowymi gadżetami.

czytaj dalej

Inspekcje termowizyjne rurociągów za pomocą UAV

Na bazie różnic w temperaturze na danym obiekcie jesteśmy wstanie wykryć wiele usterek. W bardzo łatwy sposób można zlokalizować miejsca w których zniszczona jest izolacja i w których występują ubytki cieplne.  Przy instalacjach podziemnych jesteśmy wstanie zlokalizować ich dokładne położenie, zgodność z planami, ale przede wszystkim wycieki i zniszczenia w izolacji. W przypadku jakiegokolwiek wycieku, ciepło w znacznie większej mierze przekazywane jest do gleby, która to wykazuje duże różnice w temperaturze.

czytaj dalej

Hoverfly zgarnął rządowy kontrakt na 10 milonów na dostarczenie dla Amerykańskiej armii, dronów na uwięzi.

Umowa na wyłączność ma początkową pułap 10 mln USD i pięcioletni okres realizacji, w tym cztery roczne opcje. Hoverfly dostarczy zarówno konfiguracje LiveSky Dismounted, jak i LiveSky SkyBox, a także usługi instalacji, szkolenia i wsparcia. Dostawy do rządu USA w ramach nowej umowy federalnej rozpoczynają się w listopadzie 2019 r.

czytaj dalej

Wewnętrzne rekonstrukcje 3D

W dzisiejszym artykule poruszymy interesujący temat rekonstrukcji (modelowania) 3D w obszarach zamkniętych oraz trudno dostępnych. Modelowanie 3D stało się popularne w różnych aspektach życia codziennego, służy ono nie tylko do przeprowadzania inspekcji czy raportowania postępu prac ale także pomaga w zabezpieczeniu zabytków, to właśnie dzięki takim modelom wykonanych wewnątrz katedry Notre-Dame będzie możliwa jej sprawna odbudowa. Serdecznie zapraszamy do przeczytania całego artykułu i poznania kilku przykładów dla wykorzystania rekonstrukcji 3D w obszarach zamkniętych.

czytaj dalej
Translate »